Statystyki

Turniej żużlowy z okazji 80-lecia Newcastle Diamonds - fotorelacja
Written by Polnews.co.uk
Monday, 18 May 2009 08:47
Australijczyk Rory Schlein wygrał wczorajsze zawody z okazji 80-lecia klubu żużlowego Newcastle Diamonds. Z powodu nagłego deszczu nie odbyły się wyścigi półfinałowe i finałowe i o miejscach zadecydowała ilość punktów zdobytych w eliminacjach.

Drugie miejsce zajął Travis McGowan (zawodnik Unii Leszno w sezonie 2007/08), a trzecie Daniel King (jeżdżący obecnie w zespole Intar Lazur Ostrów Wlkp). Bjarne Pedersen (najlepszy w bieżącym sezonie zawodnik Unii Tarnów oraz były zawodnik Newcastle Diamonds, dzięki któremu Newcastle zdobyło mistrzostwo w 2001 roku) ukończył zawody jako czwarty.

Uroczyste zawody rozpoczął od przywitania wszystkich zawodników burmistrz Newcastle - David Leslie Wood, który wraz ze swoją żona jest wielkim sympatykiem lokalnego speedwaya. Na trybunach zasiadło znacznie więcej kibiców niż na zwykłych zawodach ligowych, a wśród kibiców była grupa Polaków.

To właśnie z myślą o polskich kibicach w turnieju w Newcastle miał wystąpić czołowy gracz Unii Leszno Krzysztof Kasprzak, który ostatecznie nie wystąpił (wspólnie z Kenneth Bjerre) z powodu odbywających się w tym samym czasie zawodów ligowych Polsce. Obydwoje jednak (zarówno Kenneth jak i Krzysztof) wyrazili gotowość do przyjazdu do Newcastle jeszcze w tym sezonie.

Również z myślą o polskich kibicach, kierownictwo klubu (Steve Brock) zaaranżowało wspólne pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą Unii Tarnów -  Bjarne Pedersenen, za które serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za ciepłe przywitanie i pamięć o polskich kibicach z Newcastle i North East, jakie w oficjalnym programie zawodów (artykuł „Cards on the table”) zamieścił właściciel klubu George English.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Na ostatnim zdjęciu Bjarne Pedersen z polskimi kibicami.